MJESEC HRVATSKE KNJIGE U IOŠ SLATINA. Razlistaj se!
Autor: Mladen Graovac, 21. 10. 2020.

"Razlistaj se! moto je pod kojim se obilježava ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige s programima posvećenim planetu Zemlji, a u povodu 50. obljetnice obilježavanja Dana planeta Zemlje.

Nacionalna manifestacija, posvećena prije svega knjizi, ali i knjižnicama, već 25 godina održava se od 15. listopada do 15. studenog.

Učenici i nastavnici naše škole kroz brojne su se aktivnosti uključili u ovu manifestaciju. Na inicijativu profesorice Melite Crnković brojni su učenici sudjelovali u izradi i izložbi ilustracija književnih djela na staklima u holu škole.

Ilustrirali su „Šestinski kišobran“ Nade Iveljić, „Duh u močvari“ Ante Gardaša, „Knjigu o džungli“ Rudyarda Kiplinga, „Dugu“ Dinka Šimunovića, „Starac i more“ Ernesta Hemingwaya, „San u kamenu“ Jure Kaštelana, „Pejzaž“ Vladimira Vidrića, „More“ Josipa Pupačića, „Oblak“ Dobriše Cesarića, „Gavran“ Edgara Allana Poea, „Dugo u noć“ Dragutina Tadijanovića i „Slap“ Dobriše Cesarića.

Ilustracije su pod mentorstvom profesorice Melite Crnković izradili učenici razrednog odjela 2. frizera/automehaničara i 3. razreda frizera.

Izložba je postavljena na staklima u holu škole gdje je možete pogledati u cijelosti.

Melita Crnković, mag.math. i  Svjetlana Dupan, stručni suradnik knjižničar, mentor

Galeriju slika vidi pod OPŠIRNIJE