Ovaj tjedan: 2051
Dan sjećanja na žrtvu Vukovara
Autor: Mladen Graovac, 17. 11. 2020.

Svake godine 18. studenog Hrvatska obilježava Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Ove godine taj dan po prvi puta ujedno je i neradni dan, a uz vukovarske žrtve Hrvatska će se prisjetiti žrtava Škabrnje ali i cijelog Domovinskog rata. Na dostojanstven i primjeren način kroz različite nastavne aktivnosti to učine i naši učenici. Na satu povijesti ove godine, u sklopu obilježavanja dana sjećanja, a zahvaljujući izdavačkoj kući ALFA, učenici 1. razreda zanimanja vodoinstalater, automehaničar i elektroinstalater pogledali su desetominutnu priču o bitci za grad Vukovar i njenoj važnosti za obranu Hrvatske tijekom Domovinskog rata posvećenu onima kojih više nema. Nakon filma učenici su na papir prenijeli svoje dojmove i misli vezane za Vukovar. Najbolji uradci stavljeni su na pano zajedno sa nekoliko najpoznatijih i simboličnih fotografija iz ratnog i razrušenog Vukovara koji podsjećaju na događaje iz studenog 1991. godine. S obzirom na epidemiju koronavirusa ove godine samu će učenici dva treća razreda paliti lampione u centru Slatine. Naše misli usmjerene su na Vukovar i na obilježavanje trajnog sjećanja, kako na vukovarske tako i na sve žrtve Domovinskog rata.

Mihael Puljić, prof. povijesti

video.jpg (140.89 KB)