VOLONTERSKA AKCIJA čišćenja lišća i uređivanja školskog vrta
Autor: Mladen Graovac, 7. 12. 2020.

Učenici naše škole redovito sudjeluju u održavanju školskog vrta i sadnji ukrasnog grmlja i cvijeća , a 24. studenoga 2020. godini u školskoj volonterskoj akciji čišćenja lišća i uređivanja školskog vrta sudjelovalo je jedanaest volontera iz 2. razreda konobara i grijanja i klimatizacije. Učenici su pokupili i prenijeli na komposište velike količine lišća, pograbljali travnjake ispred školske zgrade i školski vrt, pokupili suho granje i smeće, obrezali ruže i grmlje i pripremili školski vrt za zimsko mirovanje do proljeća.

Akcija je provedena u sklopu projektu Školska volonterska zajednica – snaga za održivi razvoj, u partnerstvu s Volonterskim centrom Zagreb a pod vodstvom školske koordinatorice Volonterskog kluba i voditeljice projekta Svjetlane Dupan i Ružice Pekar, koordinatorice za održavanje okoliša škole.

Tekst napisala: Svjetlana Dupan

LISCE_1.jpg (31.70 KB)