ERASMUS+ Natječaj - Javni poziv za učenike Industrijsko-obrtničke škole Slatina u zanimanju CNC operater/operaterka
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 19. 2. 2021.

Industrijsko-obrtnička škola Slatina raspisuje Natječaj za sudjelovanje učenika u  Erasmus+ projektu: CNC – alati za budućnost, ključna aktivnost 1- Mobilnost u svrhu učenja za pojedince. Mobilnost  će se realizirati u Njemačkoj, grad Franfurt na Majni. Svrha boravka u inozemstvu je stručna praksa.

Opći cilj projekta:

Stručna praksa za učenike zanimanja CNC operater  u Njemačkoj u tehnološki naprednim tvrtkama, kako bi učenici stekli nova znanja i na tehnološki naprednim i suvremenim CNC strojevima, kompetencije i ideje za daljnje obrazovanje i rad na svojim budućim radnim mjestima.

Tko može sudjelovati?

Na mobilnost će ostvariti pravo ukupno 13 učenika i 3 nastavnika u pratnji kako slijedi:

Frankfurt na Majni, Njemačka u trajanju od 2 tjedna - 13 učenika i 3 nastavnika u pratnji.

Pravo podnošenja prijave na Natječaj imaju SVI učenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina , koji se obrazuju u zanimanju CNC operater/operaterka.

Kriterij za odabir učenika:

• Opći uspjeh učenika;
  • Uspješno i pravovremeno izvršavanje zadataka na praktičnom radu, snalažljivost u radnom okruženju i poštivanje radne etike
  • Ocjene iz praktične nastave i stručnih predmeta;
  • Razvijene socijalne vještine - ocjene iz vladanja;
  • Dobro poznavanje stranog jezika (najmanje A2 razina) – ocjene iz engleskog jezika;
  • Motivacija za učenjem i stjecanjem novih kompetencija i iskustava – dostavljeno motivacijsko pismo i njegova kvaliteta;
  • Pisana suglasnost roditelja

Rok za podnošenje prijave je 26.02.2021.

Učenici dobivaju financijsku potporu tijekom mobilnosti koja pokriva troškove putovanja (prijevoz autobusom), smještaj i prehranu. Za učenike je također osiguran džeparac koji će pokriti tekuće troškove učenika u Njemačkoj. Dakle, učenicima je mobilnost u cijelosti financirana, te učenici i njihovi roditelji ne snose nikakve troškove.

Trajanje mobilnosti za obavljanje stručne prakse je 2 tjedna, a termin koji smo dogovorili s partnerom Hrvatskim gospodarskim savezom za boravak u Njemačkoj (Kroatische Wirtschaftsvereinigung – KWVD – Frankfurt am Main) je od 18. travnja 2021. do 1. svibnja 2021. Vrijeme provedeno na mobilnosti u Njemačkoj učenicima je opravdano, te smatra da su bili na stručnoj praksi. Učenici će dobiti potvrdu o obavljenoj stručnoj praksi, koja im kasnije može poslužiti kao preporuka pri zapošljavanju ili sudjelovanju u sličnim projektima. Osim toga, učenici će prema sustavu ECVET dobiti i ocjenu koja će biti priznata u školi, te će im se priznati ishodi učenja stečeni na mobilnosti.