Nastavnica Jasna Varga održala radionicu „Upotreba digitalnih alata u nastavi“
Autor: Mladen Graovac, 24. 2. 2021.

Tijekom današnje radionice koju je održala nastavnica drvne struke predmeta, Jasna Varga, upoznali smo se s dva digitalna alata i njihovom uporabom u nastavi: digitalnim alatima wizer.me i linoit.

Nastavnicima su prezentirane sve mogućnosti koje ovi digitalni alati pružaju u redovnoj nastavi: od izrade nastavnih listića, oblikovanja pisanih provjera do mogućnosti interakcije učenika i njihovom slanju povratnih informacija tijekom nastavnog procesa.

Digitalni alati iznimno su korisni u redovnoj nastavi, a nastavnica Jasna Varga upoznala se s korištenjem alata tijekom svoje mobilnosti u Portugalu, održane u sklopu Erasmus+ KA101 projekta „Inovativni nastavnici za uspješnije učenike“.

Tekst i fotografije: Neda Mađarac, koordinatorica projekta