Europski modni identitet
Autor: Mladen Graovac, 10. 5. 2021.

U povodu Dana Europe koji se obilježava 9. svibnja učenici i nastavnici zanimanja Krojač i Pomoćni krojač osmislili su malu modnu razglednicu. Nakon sudjelovanja u edukaciji Europski modni identitet u organizaciji ASOO-a stečena znanja implementirale smo u ostvarivanje ishoda učenja. Upoznali smo modni identitet Francuske, Italije, Španjolske, Velike Britanije, Njemačke, Austrije i Skandinavije. Tako svaka nastavnicu kroz istraživanje ima šest prezentacija kao novi nastavni materijal. Obradili smo primjere dobre prakse europske modne industrije i otkrili specifične elemente i modne dodatke koji promoviraju određenu državu. Analizirali smo i primjere dobre prakse u našoj modnoj industriji , a učenici su dizajnirali svoje kolekcije. Tekst i modnu razglednicu pripremila je nastavnica Danica Tot.

Tekst: Danica Tot

DANICA_TOT_Europski_modni_identitet.pdf (12.76 MB)