Ovaj tjedan: 1993
Hotel za kukce
Autor: Mladen Graovac, 27. 5. 2021.

Industrijsko-obrtničku školu Slatina okružuje vrt koji već dugi niz godina uređuju učenici naše škole pod vodstvom spremačice Ružice Pekar. Vrt svake godine poprima sve ljepši oblik, sve je više cvjetnica i grmova, a i stalno se dodaju predmeti koji ga čine posebnim.

Naša je škola postala prepoznatljiva po vrtu i građani Slatine rado prolaze , odmaraju se na našim klupama i uživaju u pogledu i mirisima cvijeća. Za pravilan rast i razvoj cvijeća potrebni su kukci koji vrše oprašivanje pa su učenici 1. razreda zanimanja Pomoćni stolar izradili 2 hotela za kukce u kojima će se , nadamo se ubrzo, nastaniti vrijedni kukci koji će naš vrt učiniti još ljepšim.

Sve drvene dijelove hotela za kukce izradili su na stručnoj praksi učenici 1. razreda zanimanja Pomoćni stolar, a za krov i postolje, na kojem hotel stoji , pobrinuli su se učenici 2. razreda zanimanja Grijanje i klimatizacija sa svojim nastavnikom Ernestom  Baltom.

Tekst i fotografija: Jasna Varga, ing

Hotel_2.jpg (773.88 KB)