Ukupno: 1601991
HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN U INDUSTRIJSKO-OBRTNIČKOJ ŠKOLI SLATINA
Autor: Mladen Graovac, 10. 9. 2021.

Odjeveni u bijele majice, simbol obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana, učenici i nastavnici IOŠ-a Slatina u petak su, 10. rujna, u dopodnevnoj smjeni prošetali od zgrade Škole prema nedavno otvorenom EPIcentru Sequoia, a zatim su se jednosatnom šetnjom ulicama grada vratili u Školu. Nakon toga učenici razrednog odjela 2. frizer/krojač sa svojim su razrednikom Zlatkom Šantićem posjetili Zavičajni muzej Slatina te se upoznali sa sadržajima Sobe sporta koja je u Muzeju otvorena početkom rujna. Učenici razrednog odjela 2. pomoćni krojač/stolar na nastavi Hrvatskoga jezika upoznali su podatke iz životopisa Slatinčanina, rukometaša i osvajača zlatnih medalja u rukometu na Olimpijskim igrama 1988. i 1996. Gorana Perkovca, prema dostupnim su informacijama sastavljali tekst literariziranoga životopisa te uredili pano u predvorju škole.

U aktivnosti su bili uključeni učenici razrednih odjela 2. automehaničar/ elektroinstalater/vodoinstalater, 2. frizer/krojač, 3. automehaničar/frizer, 2. pomoćni krojač/stolar, 3. pomoćni stolar te predmetni nastavnici i razrednici Dragana Gajić, Danijel Jurlina, Tomislav Peček, Helena Roštaš i Zlatko Šantić.

Hrvatski olimpijski dan obilježava se 10. rujna, na dan utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora, a aktivnostima obilježavanja promiče se važnost bavljenja redovnom tjelesnom aktivnošću i sportom, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području te mir i solidarnost među ljudima.

Olimpijski.jpg (215.29 KB)
Olimpijski1.jpg (206.07 KB)