GODINA ČITANJA
Autor: Mladen Graovac, 17. 9. 2021.

Knjiga i čaj u čitaonici na otvorenom

Jedna od aktivnosti školske knjižnice je i proučavanje časopisa iz fonda knjižnice. Knjižničarka mentorica Svjetlana Dupan predstavila je u školskom vrtu učenicima 2. razreda konobara i stolara i 3. razredu kuhara, mehaničara poljoprivredne mehanizacije i CNC operatera popularno znanstveni časopis National Geographic. Učenici su uz čaj, kekse i štapiće istraživali teme koje su obrađene u odabranom broju časopisa i predstavili rezultate istraživanja ostatku razreda. Zaključeno je da se časopis National Geographic bavi problematikom ugroženih životinjskih vrsta, putopisnim i geografskim te političkim temama, temama vezanim uz ekološku, zdravstvenu, tehnološku i povijesnu problematiku te ranjivim skupinama ljudi i ženskim pravima. U nekom sljedećem susretu s ovim časopisom, čiji smo pretplatnik od početka izlaženja 2003. god., otkrit ćemo i ostale teme i uživati u prekrasnim fotografijama kojima ovaj časopis obiluje.

Svjetlana Dupan, knjižničarka mentorica