Ovaj tjedan: 2014
UČENICI PRVOG, DRUGOG I TREĆEG RAZREDA PRODAVAČA U SKLOPU TERENSKE NASTAVE POSJETILI GRAD OSIJEK
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 8. 5. 2014.

Učenici koji se školuju u zanimanju prodavač uz pratnju profesorica stručnih predmeta Štefice Ružak, Ksenije Som i Martine Miler posjetili su 5. svibnja 2014. godine u sklopu terenske nastave grad Osijek.

Učenici su posjetili Poduzetnički inkubator BIOS, gdje im je održano predavanje o ulasku u malo i srednje poduzetništvo. U BIOS-u učenici su također saznali koji su uvjeti za osnivanje vlastitog poduzeća tj. obrta, te koje su prednosti i nedostaci ulaska u samostalni posao.

U sklopu terenske nastave učenici su posjetili i trgovački centar METRO gdje ih je poslovođa proveo kroz skladište i prodavaonicu. Učenici su mogli vidjeti na koje sve načine se doprema i preuzima roba, te kako se postupa sa robom kratkoga roka trajanja što uključuje odjel mesa i mesnih prerađevina te ribarnicu.

Posjet Osijeku je uključivao i odlazak u trgovačke centre EMEZZETA I PORTANOVA. U sklopu centra Emmezeta učenici su posjetili OUTLET u kojem su vidjeli sniženja odjeće i obuće do 80% poznatih robnih marki, a u centru Portanova su se upoznali sa raznim sadržajima koje centar nudi kupcima svih dobnih skupina (razne prodavaonice odjećom i obućom, kino, kuglana, restoran, kafići, slastičarnica i dr.).

Martina Miler, prof.