Naša škola je među 17 škola s područja Virovitičko-podravske županije kojoj je odobren pomoćnik u nastavi
Autor: Mladen Graovac, 5. 11. 2014.

Među 28 udruga s područja Republike Hrvatske kojima su odobrena bespovratna sredstva za projekt usluge pomoćnika u nastavi je i Udruga osoba s invaliditetom Slatina, kojoj je za 48 pomoćnika u nastavi odobreno 1.786.200 kuna. To je najveći odobreni broj pomoćnika i najveći odobreni iznos od svih udruga koje su prijavile svoje projekte na Javni poziv Ministarstva i koje je predložilo Povjerenstvo za provjeru propisanih uvjeta Javnog poziva.

Udruga osoba s invaliditetom Slatina jedina na području Virovitičko-podravske županije organizira uslugu pomoćnika u nastavi potrebitim učenicima. Na temelju prethodne odluke, za mjesec rujan sklopljeno je 17 ugovora, a prijavljenim projektom traženo je 55 pomoćnika u nastavu. S obzirom na složenost postupka i potrebne dokumentacije, predsjednica udruge Anđelka Zelenko izuzetno je zadovoljna s odobrenim brojem od 48 pomoćnika u nastavi.

– Ponosna sam što ćemo tolikom broju djece s teškoćama u razvoju osigurati njihovo temeljno ljudsko pravo na obrazovanje uz život u obitelji, jer djeca koja odrastaju izvan obiteljske sredine ostaju emocionalno oštećena cijeli život, rekla nam je predsjednica Zelenko.

Zadaća asistenta u nastavi je pomoći što boljem i lakšem uključivanju djece u obrazovni sustav, boljem praćenju nastave i kasnije boljem osamostaljivanju za život u zajednici. Riječ je o djeci s motoričkim poteškoćama, djeci s poremećajem u ponašanju, sa senzoričkim oštećenjima, u određenoj mjeri čak i djeci s intelektualnim poteškoćama.

Udruga osoba s invaliditetom Slatina je partner sa čak 17 škola i pred nama su složene zadaće realizacije projekta i koordinacije aktivnosti. S obzirom da imamo određena iskustva i stručne timove, uvjerena sam da mi to možemo uspješno odraditi, kaže Anđelka Zelenko. (prenijeto:P.Ž. / Glas Slavonije)