18.11. Dan sjećanja na žrtvu Vukovara
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 16. 11. 2014.

Svakog 18. studenog sjećamo se grada heroja Vukovara i njegove žrtve tijekom Domovinskog rata. To je grad koji je uz golemu materijalnu štetu podnio i onu najveću – ljudsku.

Prije svog pada Vukovar se herojski branio i izdržao devedeset dana otpora srbo-četničkoj i jugo vojsci nakon čega je bio prisiljen predati se. U znak sjećanja na herojsku borbu grada i njegovih stanovnika, Hrvatski sabor je 18. studeni proglasio Danom sjećanja na Vukovar.

Učenici naše škole 18.studenoga u suradnji s gradom Slatinom simboličnim paljenjem lampiona na Trgu svetog Josipa odati će počast svim žrtvama herojskog grada.