Ovaj tjedan: 1979
GRAĐANSKI ODGOJ I OBRAZOVANJE U NASTAVI KUHARSTVA
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 18. 11. 2014.

Dana 17. studenoga  2014. profesorica Blaženka Kovač na kreativan je, motivirajući i edukativan način kroz radionički oblik nastave u interakciji s učenicima razrednoga odjela 2. kuhar povezala sadržaje nastavnog predmeta kuharstva sa sadržajima građanskoga odgoja kroz obradu teme Glad u svijetu. Predviđeni ishodi ostvareni su kroz razvijanje socijalne svijesti značenja hrane za život u cilju pomaganja onih kojima je pomoć najviše potrebna, pomoći čovjeku kada mu je potrebno je humano djelo, vidjeti osmjeh zahvalnosti za učinjeno djelo je sreća, a spasiti nekomu život je neprocjenjivo. Učenici su aktivno sudjelovali u realizaciji predviđene teme izradom panoa, pripreme seminarskoga rada i popunjavanjem predviđenih nastavnih listića.

Ove školske godine cilj projekta samovrjednovanja je i praćenje provođenja kurikuluma građanskoga odgoja i obrazovanja. Praćenjem više nastavnih sati, uočavamo kvalitetno provođenje korelacije sadržaja predmeta sa sadržajima građanskoga  odgoja.