Ukupno: 1601937
I U MOM GRADU VUKOVAR SVIJETLI
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 19. 11. 2014.

Učenici i nastavnici Industrijsko-obrtničke škole Slatina obilježili su 18. studenoga 2014. Dan sjećanja na Vukovar na Trgu svetog Josipa  gdje su im se kod križa u Parku 136. slatinske brigade pridružili i slatinski gradonačelnik Ivan Roštaš, predsjednik Gradskog vijeća Robertino Repić te zamjenici gradonačelnika dr. Miroslav Venus i Milan Janković. Uz paljenje lampiona uz rub kolnika na ulicama u središtu grada s riječima molitve upaljeni su lampioni i kod križa kao znak ljubavi, sjećanja i zahvalnosti svima koji su dali živote na oltar domovine. Molitvu je predvodio župnik Dragan Hrgić. (preuzeto:www.icv.hr, mru; Fotografije: Marko Rukavina)

U školi su učenici i učenice izradili panoe te su održani satovi povijesti na kojima se i 23 godine poslije oživljavaju sjećanja na sve hrabre ljude koji su žrtvovali svoje  živote za  našu slobodu. Predvođeni svojim nastavnicima još su jednom dokazali da grad heroj živi i u novim generacijama slobodan i ponosan.