Ovaj tjedan: 2096
NAŠI NASTAVNICI POSJETILI FRANKFURT NA MAJNI
Autor: Mladen Graovac, 29. 1. 2015.

U sklopu projekta Poboljšanjem kvalitete poučavanja do veće uključenosti učenika s teškoćama, koji sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, Industrijsko-obrtnička škola Virovitica, kao nositelj projekta i škole partneri na projektu Industrijsko-obrtnička škola Slatina i Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Virovitica, boravili su od 19.-23. siječnja 2015. godine u studijskoj posjeti Frankfurtu na Majni zajedno s predstavnicima Virovitičko-podravske županije, Obrtničke komore Virovitičko-podravske županije i VIDRA-e Agencije za regionalni razvoj Virovitičko-podravske županije.

Sudionici studijskog posjeta posjetili su Sveučilište J. W. Goethe gdje su se upoznali s njemačkim obrazovnim sustavom te Didaktičkom radionicom, koja je projekt suradnje Ministarstva kulture pokrajine Hessen i Instituta za posebnu pedagogiju i primarne elementarne znanosti. Tema je bila doškolovanje, mogućnosti prilagodbe materijala i oblikovanje nastave za učenike s teškoćama.

S nastavnicima Holbeinschule razmijenjena su iskustva dobre prakse, a u Internationales Familienzentrum e. V. predstavljeni su oblici i načini potpore učenicima s teškoćama u odabiru budućeg zanimanja. Sudionici su obišli i radionice u kojima učenici obavljaju praktičnu nastavu gdje su se upoznali s načinima njezine organizacije i provedbe.

U gradskoj upravi Grada Frankfurta na Majni, u odjelu koji brine o pravima migranata, razgovaralo se o temi Migracija i jezična podrška.

Sudionici su posjetili i Generalni konzulat Republike Hrvatske u Frankfurtu na Majni gdje su predstavili Virovitičko-podravsku županiju i  razgovarali o mogućnostima i oblicima suradnje s obrtnicima i školama na području naše županije.

Stečena znanja poboljšat će kvalitetu poučavanja u obrazovanju učenika s teškoćama, što je i cilj ovoga projekta.