EDUKACIJA NASTAVNIKA U SKLOPU PROVEDBE PROJEKTA
Autor: Mladen Graovac, 30. 1. 2015.

Osposobljavanje nastavnika i stručnih suradnika

za ICT edukaciju, 1. modul

U utorak, 27. siječnja 2015. godine započela je edukacija nastavnika za primjenu napredne ICT tehnologije u nastavi. Edukacija se provodi u sklopu projekta “Poboljšanjem kvalitete poučavanja do veće uključenosti učenika s teškoćama”, koji sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Odvija se paralelno u našoj školi i Industrijsko-obrtničkoj školi Virovitica i završiti će 13. veljače. Edukaciju izvode stručnjaci tvrtke HSM-informatika d.o.o. iz Zagreba.

Cilj edukacije je obučiti nastavno osoblje za aktivnu primjenu suvremene ICT tehnologije u svrhu unaprjeđenja nastavnog procesa, s naglaskom na uključenost učenika s teškoćama. Program edukcije će kroz dva modula obuhvatiti pregled suvremenih metoda, alata i digitalnih sadržaja koji se koriste u obrazovanju. Teme koje se obrađuju su: Selekcija sadržaja – kako ga naći i evaluirati, Izrada sadržaja - primjena računala za izradu digitalnih prezentacija i lekcija, Prezentacija – primjena računala i digitalnih sadržaja u nastavi, Komunikacija i kolaboracija – kako koristiti alate za komunikaciju na mreži i mrežni timski rad te Sustav za udaljeno učenje – mogućnosti izrade tečaja, objave zadataka, testova, anketa, mentoriranja. Također, obraditi će se jedan multimedijalni alat za izradu interaktivnih e-Learning nastavnih sadržaja adekvatan za rad s djecom s poteškoćama.