Dani hrvatskoga jezika u IOŠ Slatina
Autor: Mladen Graovac, 13. 3. 2015.

U Hrvatskoj se svake godine, od 11. do 17. ožujka obilježavaju Dani hrvatskoga jezika. Ta kulturna manifestacija utemeljena je odlukom Hrvatskog sabora 1997. godine, na spomen Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika objavljene 17. ožujka 1967.godine.

Učenici 3. razreda kuhara i pekara, sa svojom nastavnicom hrvatskoga jezika Svjetlanom Dupan, uključili su se u ovu manifestaciju obnavljajući i proširujući svoje znanje o povijesti hrvatskoga jezika, značaju i bogatoj povijesti hrvatske leksikologije i leksikografije te razvoju i vrstama hrvatskih pisama kroz povijest. Učenici su se prisjetili najznačajnijih hrvatskih pisanih spomenika, mnogobrojnih rječnika i pravopisa, glagoljskih tekstova. Prisjetili su se i hrvatskih pisama na način da su ispisivali svoja imena glagoljicom i bar nakratko oživjeli bogatstvo hrvatske kulture i tradicije u našoj školi.

Izložba radova može se pogledati u holu škole do 17.ožujka 2015.godine.

Svjetlana Dupan, prof. hrvatskog jezika i dipl. knjižničarka