ZELENA ČISTKA U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Mladen Graovac, 17. 4. 2015.

Dana 17. travnja 2015. godine učenici naše škole sudjelovali su u sklopu eko akcije "Zelena čistka 2015." u čišćenju okoliša škole na trgu Ruđera Boškovića. Cilj akcije je osvještavanje učenika o važnosti očuvanja prirode i okoliša kao zajedničkog dobra sviju nas. Učenici i njihovi nastavnici su osim sakupljanja papira, sađenja sadnica trajnica u dvorištu Škole, učili i o važnosti primarnog odvajanja otpada.

Akcija čišćenja okoliša škole u sklopu je kampanje koja se provodi u cijeloj Hrvatskoj pod nazivom Zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš. Dio je to globalnog projekta Let's do it! World Cleanup 2012 koji podupire Europski parlament.