Svjetovi svijeta – Australija i Papua Nova Gvineja
Autor: Mladen Graovac, 5. 5. 2015.

U sklopu manifestacije Noć knjige 2015. u multimedijalnoj učionici  Industrijsko-obrtničke škole Slatina u srijedu, 29.travnja 2015. godine u 18.00 sati, profesorica Svjetlana Dupan održala je putopisno predavanje Svjetovi svijeta – Australija i Papua Nova Gvineja, koje su posjetili brojni učenici, profesori i sugrađani.

Održano predavanje je treće putopisno predavanje, prethodila su mu predavanja o Tibetu, Indoneziji i Irian Jaya (West Papui),  koje je u Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina održala profesorica Dupan, a temeljeno je na osobnom iskustvu i doživljaju viđene zemlje.

Ovo je samo jedan od  načina na koji se u školi trudimo učenike senzibilizirati i razviti svijest o različitosti i prihvaćanju različitosti kako bi učenici osvijestili različitost kao bogatstvo svijeta, kao prednost ,a ne kao problem, kako bi im se proširili vidici i svjetonazor.