Održan Dan otvorenih vrata u Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 2. 6. 2015.

U želji da zainteresiranim učenicima osmih razreda i njihovim roditeljima pruže detaljne informacije o nastavku obrazovanja, Industrijsko-obrtnička škola u Slatini održala je 29. svibnja 2015. godine Dan otvorenih vrata škole.

Učenici Osnovnih škola i posjetitelji su uz pomoć profesora, strukovnih učitelja i učenika dobili potrebne informacije o upisima u Industrijsko-obrtničku školu Slatina, načinu školovanja, te priliku upoznati školu i školski prostor, prisustvovati prezentaciji obrazovnih programa i zanimanja, izvannastavnih aktivnosti i ostalih oblika učeničkog života.

Predstavljeni su strukovni obrazovni sektori za industrijska zanimanja prodavač, mehaničar poljoprivredne mehanizacije i kuhar te jedinstveni model obrazovanja za zanimanja automehaničar, autolimar, strojobravar, vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije, krojač, frizer, elektroinstalater, stolar, konobar i pekar.

Škola je predstavila i pomoćne programe za zanimanja pomoćni krojač i pomoćni stolar.  Za učenike smo pripremili i zanimljive prezentacije naših projekata i izvannastavnih aktivnosti na koje smo iznimno ponosni. Dan otvorenih vrata idealna je prilika da budući učenici upoznaju prostor, opremu i način rada naše škole – poručio je ravnatelj škole profesor Mladen Graovac.

(http://www.radioslatina.hr/portal/kultura/odrzan-dan-otvorenih-vrata-u-industrijsko-obrtnickoj-skoli-slatina/ Foto: km)