Predavanje na temu „Trgovanja ljudima“
Autor: Mladen Graovac, 20. 10. 2015.

Svjesni činjenice da je trgovanje ljudima jedan od najvećih međunarodnih problema i rastućih fenomena te da je u posljednjih godina, trgovanje ljudima, osobito ženama i djecom u cilju njihovog daljnjeg iskorištavanja, doseglo alarmantne razmjere, u ponedjeljak, 19. listopada 2015. godine, u Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina, školska stručna suradnica, pedagoginja Ljubica Subotić-Pofuk, u suradnji s Policijskom upravom Virovitičko – podravskom organizirala je predavanje na temu “TRGOVANJE LJUDIMA”.

Službenici Policijske uprave Virovitičko – podravske Dražen Huzjak i Željko Lukaček kroz predavanje na temu trgovanja ljudima, koje je zapravo uspostava ropstva, nazočne su učenike trećih razreda naše Škole educirali o tome što je zapravo trgovanje ljudima, kako reagirati kad sumnjate da je riječ o trgovanju ljudima, postoji li trgovanje ljudima i u Hrvatskoj. Također, upoznali su učenike i o MUP-ovim aktivnostima, Nacionalnoj strategiji suzbijanja trgovanja ljudima te o tome kako zakon može zaštiti žrtve trgovanja ljudima.