U IOŠ-u Slatina obilježen Međunarodni dan ljudskih prava
Autor: Mladen Graovac, 16. 12. 2015.

Radionicama na temu ljudskih prava koje su održane na satima razrednika u razrednim odjelima 1. prodavač i 1. konobar/pekar učenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina obilježili su Međunarodni dan ljudskih prava. Međunarodni se dan ljudskih prava održava svake godine 10. prosinca, na dan kada je 1948. godine potpisana Opća deklaracija o ljudskim pravima.

Ove su godine učenici naše škole na radionicama koje su vodile profesorice Mirela Nenadović i Helena Roštaš metodom debate raspravljali o pitanju sukoba ljudskih prava baveći se temama poput izvikivanja uvreda pri navijanju na sportskim susretima te segregacije Roma u zasebne razredne odjele.

Helena Roštaš