Ovaj tjedan: 2014
Druga smotra učeničkih zadruga Virovitičko-podravske županije
Autor: Mladen Graovac, 8. 4. 2016.

Danas, 8. travnja, u Parku 136 slatinske brigade održana je druga smotra učeničkih zadruga Virovitičko-podravske županije koja se ove godine organizira u sklopu projekta „Poduzetnik kroz cijeli život“  kojeg provodi Gradska razvojna agencija GRAS. Smotru je otvorio zamjenik gradonačelnika grada Slatine Miroslav Venus. Smotru zadruga su zajedno obišli obnašateljica dužnosti župana Virovitičko-podravske županije Sanja Bošnjak, zamjenik gradonačelnika grada Slatine Miroslav Venus, pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu,  kulturu, šport i tehničku kulturu VPŽ Vesna Šerepac i  ravnateljica Gradske razvojne agencije Slatina Danijela Maravić. Od ukupno osam zadruga koliko je prisustvovalo smotri, njih sedam je sudjelovalo u natjecanju gdje  su im radovi ocjenjivani od strane povjerenstva. Naša Učenička zadruga „Obrtnik“ osvojila je odlično četvrto mjesto. Čestitamo članovima naše Učeničke zadruge. U organizaciji Gradske razvojne agencije Slatina održan je Učenički okrugli stol poduzetništva. Okrugli stol je organiziran u sklopu projekta „Poduzetnik kroz cijeli život“,  kroz koji je educirano 111 učenika u četiri faze:poduzetnik i poduzetništvo, osobne i među-osobne vještine, komunikacijske i prezentacijske vještine.(preuzeto: www.icv.hr, mt, foto:Marko T.)