Učenici naše škole održali prezentaciju projekta “Promocija obrazovnih programa za obrtnička zanimanja”
Autor: Mladen Graovac, 6. 5. 2016.

Danas je na središnjem gradskom trgu u Slatini održana prezentacija projekta “Promocija obrazovnih programa za obrtnička zanimanja”. Glavni nositelj projekta vrijednosti 194.019,62 kuna, od kojih je bespovratno 178.148,48 kuna je Obrtnička komora Virovitičko-podravske županije, a partner u projektu Industrijsko-obrtnička škola Slatina. Upravo su učenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina danas zainteresiranim posjetiteljima, a prije svega učenicima završnih razreda osnovne škole, koji će uskoro morati donijeti jednu od važnijih odluka u životu, a to je izbor zanimanja koje je najprimjerenije njihovim željama i sposobnostima, prezentirali razredna odjeljenja i smjerove koje nudi njihova škola. Već niz godina vidljivo je opadanje broja upisanih učenika u obrazovne programe za obrtnička zanimanja, te se u pet godina broj upisanih u Virovitičko-podravskoj županiji broj prepolovio. Upravo će ovaj projekt doprinijeti promociji obrtničkih zanimanja, kako se negativan trend ne bi nastavio. (mk / Foto: M. Kokorić)