Proslavili smo Dan škole
Autor: Mladen Graovac, 18. 9. 2016.

U petak 16. rujna 2016. godine Industrijsko obrtnička škola proslavila je Dan škole. Program proslave Dana škole započeo je simbolično sa zvonom prvog školskog sata pokaznim radionicama učenika strukovnih zanimanja na kojima su polaznici pokazali svoja dosadašnja stečena znanja uz pomoć profesora.U sklopu proslave održana je i svečana sjednica  Nastavničkog vijeća kojoj su prisustvovali brojni gosti. U sklopu svečane sjednice Nastavničkog vijeća održane su prezentacije projekata "Prevencija nasilja u mladenačkim vezama" Ljubice Subotić-Pofuk i “Put aroma–okusi i mirisi zavičaja” Štefice Ružak, kao i modne revije frizera i krojača koje su nosili sami učenici, odnosno učenice..

Ravanatelj  Industrijsko-obrtničke škole Slatina Mladen Graovac, prof. na svečanoj sjednici je dodijelio Zahvalnice i nagradio najbolje učenike. Zahvalnice za izvannastavne aktivnosti i uspješno sudjelovanje na međunarodnom gospodarskom sajmu Viroexpo 2016. dobili su Antonija Jozić, Marina Levak, Katarina Živko, Jelena Filković, Ana-Marija Hruškar, Kristina Knežević, Hrvoje Novaković, Blaženka Petrić, Ivona Relatić, Klaudija Tasić, Ante Tašić, Ankica Tošić, Josipa Tunić

Odlukom Nastavničkog vijeća Zahvalnice  za uspješan rad s učenicima i promociju strukovnih zanimanja dobili su sljedeći nastavnici škole i zaslužni građani: Dragana Gajić prof. engleskog i njemačkog jezika, Spomenka Prša,  stručni učitelj, Martina Miler dipl. oec.,Danijel Perović, prof. fizike i inf., Dragica Šuvak, ravnateljica Zavičajnog muzeja Slatina,  Ana Knežević, ravnateljica Gradske knjižnice i čitaonice Slatina i Stoja Bogić, vlasnica trgovine Vodo-metal Slatina.

Knjigom su nagrađeni najbolji učenici škole po obrazovnim sektorima: Miroslav Main,  Adrijana Marić, Carolina Damiš, Ivan Horvat, Mihael Gucek i Katica Đuzel. Na mjestu današnje Industrijsko-obrtničke škole nalazila se je vojarna JNA, koja je oslobođena 16. rujna 1991. godine, te je s vremenom renovirana i prenamijenjena u prestižnu obrazovnu ustanovu. (Domovina net; foto DF) (mt / foto: Marko Telišman; http://www.radioslatina.hr/portal/naslovnica/u-sklopu-proslave-dana-industrijsko-obrtnicke-skole-slatina-odrzana-svecana-sjednica-nastavnickog-vijeca/)