Sat Kodiranja
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 12. 12. 2016.

Sat Kodiranja globalni je pokret kojeg čine deseci milijuna učenika u preko 180 zemalja. Ove godine se u projekt, koji u Hrvatskoj vodi nevladina udruga Osijek Software City, a globalno i lokalno ga podržava Microsoft. Unutar škola, glavni pokretači održavanja ovih radionica su većinom profesori. U našoj školi radionice su vodili Mark-Kristian Milaščević ing. te prof. Danijel Perović. U ovogodišnjem Satu kodiranja učenici su nova znanja stjecati kroz aplikaciju za kodiranje koja koristi prepoznatljivo okruženje popularne računalne igrice Minecraft. Upravo za tu svrhu Microsoft i Code.org su kreirali Minecraft Hour of Code Designer.