Održan Kolegij ravnatelja srednjih škola s područja Virovitičko-podravske županije na kojem se govorilo o upisima u prve razrede srednjih škola
Autor: Mladen Graovac, 10. 3. 2017.

U prostorima Virovitičko-podravske županije u Virovitici, u organizaciji Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu, održan je kolegij ravnatelja srednjih škola s područja županije. Tema je bila upis učenika u prvi razred srednjih škola, odnosno dogovaranje zajedničkog stava oko broja učenika koji će se predlagati za upise prema programima za koje škole imaju odobrenja.

Unatoč smanjenom broju učenika koji završavaju osmi razred, tendencija je da se ostane na postojećem broju razrednih odjela, a to je 41. Kolegij ravnatelja, zajedno s osnivačem i u prisustvu predstavnika Katoličke klasične gimnazije, dogovorio je da broj učenika po razrednom odjelu bude 22 izuzev Medicinske škole pri Tehničkoj školi u Virovitici te Prirodoslovno-matematičke gimnazije gdje će biti upisana 24 učenika. Prema riječima pročelnice županijskog Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu Vesne Šerepac, ovogodišnja novost je, da sve škole moraju imati suglasnost osnivača na predloženi plan upisa koji se kao takav dostavlja u nadležno Ministarstvo. (www.icv.hr, www.vpz.hr, Fotografije: Kristijan Toplak)