Žene svijeta
Autor: Mladen Graovac, 10. 3. 2017.

Međunarodni dan žena, 8. mart, proslavili smo i obilježili na zanimljiv i neobičan način s učenicima OŠ Josipa Kozarca u Slatini. Knjižničarka Svjetlana Dupan održala je prezentaciju plakata s portretima žena iz dalekih i manje poznatih kultura i zemalja i putopisno-kulturološko predavanje i prezentaciju pod nazivom „Žene svijeta“ za učenike 8. razreda OŠ Josipa Kozarca.

Učenici su se kroz predavanje i prezentaciju fotografija upoznali s različitostima našega planeta kroz ljepotu ženskih lica, dobili uvid u život, ulogu i položaj žena u različitim dijelovima svijeta i podsjetili se u našu istost u različitostima, na iste težnje, želje i osjećaje , a različite običaje, kulture i način života.

Predavanje je održano u suradnji s knjižničarkom OŠ J. Kozarca Jelenom Martinović, u vidu međuknjižnične suradnje i integracijsko-korelacijske nastave geografije i građanskog odgoja. Ovim smo predavanjem skrenuli pozornost i na Međunarodni dan borbe protiv rasne diskriminacije koji se obilježava 21. ožujka, kao i na nužnost tolerancije prema drugima i drugačijima.

Autor: Svjetlana Dupan, prof. i knjižničar mentor