Ovaj tjedan: 2018
DANI OTVORENIH VRATA EU PROJEKATA
Autor: Mladen Graovac, 8. 5. 2017.

Danas je u Hrvatskom domu u Slatini Gradska razvojna agencija Slatina, u sklopu Dana otvorenih vrata EU projekata,  organizirala 2. Učenički okrugli stol poduzetništva.  Riječ je o aktivnosti koja je u sklopu projekta „Poduzetnik kroz cijeli život“ pokrenuta prvi put 2016. godine.

Događaju su prisustvovali gradonačelnik Grada Slatine Ivan Roštaš, pročelnica Upravnog odjela za kulturu, šport i tehničku kulturu Virovitičko-podravske županije Vesna Šerepac, ravnateljica GRAS-a Danijela Maravić te poduzetnici iz slatinskog kraja. Cilj Učeničkog okruglog stola bio je upoznavanje učenika s poduzetništvom i poduzetničkim vještinama u najranijoj dobi kroz uključivanje u rad u učeničkim zadrugama. Učenici su  svoje viđenje poduzetništva predstavili u kratkim prezentacijama gdje su predstavili poduzetnike iz svojih okruženja.

Prezentacije su održale sljedeće učeničke zadruge:

• UZ Sekvoja, OŠ E. Kumičića
  • UZ Zalatnuk, OŠ J. Kozarca
  • UZ Obrtnik, Industrijsko-obrtnička škola Slatina
  • UZ Slatina, SŠ M. Marulića
  • UZ Bukvica, OŠ V. Nazora, Nova Bukovica,
  • UZ Čađavičke lipe, OŠ D. Trstenjak, Čađavica
  • UZ (u osnivanju) Mikleuš

Moderatori ovogodišnjeg okruglog stola bili su učenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina s mentoricom Ksenijom Som, prof.

(www.radioslatina.hr)