Slatinski maturanti pjesmom i plesom obilježili posljednji dan nastave na prvoj slatinskoj norijadi
Autor: Mladen Graovac, 22. 5. 2017.

U organizaciji gradske Turističke zajednice, Grada Slatine i Savjeta mladih Slatine, maturanti 11 završnih razreda slatinskih srednjih škola prvom norijadom obilježili su posljednji dan redovite nastave u školskoj 2016./2017. godini.

Maturanti su se okupili ispred svojih škola i u koloni krenuli prema Trgu sv. Josipa i Parku 136. slatinske brigade, gdje su se na stepenicama ispred zgrade Gradske uprave svi zajedno fotografirali. Potom su se zaputili na betonsko rukometno igralište, gdje je za njih pripremljen program.

Maturantima je na uspješnom završetku srednje škole čestitao i gradonačelnik Ivan Roštaš, koji je pozdravio organizatore prve norijade, kao i ravnatelje i razrednike maturanata. – Grad vam je poklonio koncert, želim da ovo bude vaš dan i da ga pamtite. Onima koji su završili školovanje želim što skorije zaposlenje, a onima koji nastavljaju školovanje želim da što prije i u roku završite fakultet, rekao je gradonačelnik, a dobru zabavu poželjeli su im i ravnatelji Mladen Graovac i Darko Špoljarić.

Predstavnici svakog razreda maturanata Industrijsko-obrtničke škole Slatina i Srednje škole Marka Marulića Slatina, predstavili su i pozdravili svoj razred, zahvalili svojim profesorima i razrednicima za prenesena znanja i za sve opravdane izostanke, a neki su u kratkom obraćanju iznijeli duhovita viđenja svoga školovanja i navika svojih kolega.Za nastavak dobrog raspoloženja slatinskih maturanata pobrinuli su se
slatinski glazbeni sastav Čista petica i DJ Osa iz Zagreba.

(P. Žarković – Glas Slavonije / Foto: Marijo Kokorić – Radio Slatina)