Naši kuhari osvojili posebnu nagradu na Festivalu tjestenine u Mađarskoj
Autor: Mladen Graovac, 6. 6. 2017.

S ciljem očuvanja gastronomskih tradicija i povećanog zanimanja za gradskim manifestacijama, Gradska samouprava mađarskog grada Csurga ove je godine po 13. put organizirala Festival tjestenine.

Najznačajnije priredbe festivala održane su u subotu, 3. lipnja, u sklopu kojih su priređeni cjelodnevni gastronomski i drugi programi.
Na ovogodišnjem Festivalu tjestenine sudjelovala je i ekipa 3. razreda kuhara naše škole, Izabela Klopotan, Ana Marija Mudri, Sandra Batarac i Kornelija Džepina  s mentoricom Blaženkom Kovač koja je spremila „Tjesteninu iznenađenja“ za koju su dobili i posebnu nagradu za izvrsnost. Put za Csurgó organizirali su Pučko otvoreno učilište Slatina i Grad Slatina, a Turistička zajednica grada Slatine osigurala je sendviče i napitke. Uz ekipu IOŠ Slatina u programu festivala nastupili su i učenici Osnovne glazbene škole Slatina, te Kulturno umjetničko društvo Podravac iz Sopja.

Čestitamo učenicama i njihovoj mentorici.

(fotografije: Danijela Fabric Fabijanac, http://domovina333.blogspot.hr/2017/06/foto-slatinski-kuhari-osvojili-posebnu.html?m=1)