Ivan Horvat učenik Industrijsko-obrtničke škole Slatina, zanimanje vodoinstalater, najbolji je učenik trogodišnjeg programa srednjih škola naše Županije
Autor: Mladen Graovac, 19. 6. 2017.

Ivan je prvi razred završio s vrlo dobrim, a drugi i treći s odličnim uspjehom. U praktičnom je dijelu nastave također bio vrlo dobar u prvom razredu, a u drugom i trećem odličan. Tijekom srednjoškolskog obrazovanja je sudjelovao na međužupanijskom i državnom natjecanju vodoinstalatera na kojem je osvojio jedno prvo i jedno drugo mjesto na međužupanijskoj razini te jedno drugo i jedno treće mjesto na državnoj razini.

Osim Ivana, najbolji su učenici Virovitičko-podravske županije i Iskra Maravić, za osnovne škole te Lucija Relić za srednje, četverogodišnje škole a čestitke i nagrade su im uručene na manifestaciji „Zbogom školo do jeseni“. U Sportskoj dvorani Tehničke škole Virovitica, učenici osnovnih i srednjih škola, kao i njihovi profesori i učitelji s područja Virovitičko-podravske županije, poručili su „Zbogom školo do jeseni“. Ovu, već tradicionalnu manifestaciju organizira Virovitičko-podravska županija, dok je suorganizator ove godine bila Osnovna škola Gradina. Manifestaciji su, uz župana Igora Androvića, nazočili zamjenici župana Marijo Klement i Darko Žužak, gradonačelnik Virovitice Ivica Kirin, ravnatelji škola i ustanova, te pročelnici županijskih upravnih odjela.

U prigodi svečanosti, nazočne su pozdravili Vesna Šerepac, pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu VPŽ i virovitičko-podravski župan Igor Andrović.

(http://www.vpz.hr/2017/06/14/zbogom-skolo-do-jeseni-iskra-maravic-ivan-horvat-lucija-relic-najbolji-ucenici-viroviticko-podravske-zupanije-skolsku-godinu-2016-2017/)