Novi profesori mentori u Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina
Autor: Ivan Kanski, 9. 10. 2017.

Svečana promocija odgojno-obrazovnih djelatnika u zvanja mentora i savjetnika održana je 6. listopada 2017. u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Na promociji su u zvanje profesora mentora promaknuti i dvoje profesora Industrijsko-obrničke škole Slatina, profesor Tjelesne i zdravstvene kulture Zlatko Šantić i profesorica Hrvatskoga jezika Helena Roštaš.

Nazočne je na početku promocije pozdravila ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak koja je u svome govoru naglasila da Hrvatsku može probuditi jedino izvrsnost, a da je promocija u zvanje mentora i savjetnika zahvala promoviranim nastavnicima  na trudu, znanju i entuzijazmu koje ulažu u svom svakodnevnom radu.

U zvanje mentora ili savjetnika biraju se odgojno-obrazovni djelatnici koji svojim radom, stručnošću, pedagoškim i metodičkim odlikama te pozitivnim nastojanjima postižu uzorne rezultate u odgojno-obrazovnom radu, izvannastavnim aktivnostima te izvannastavnim stručnim radom pridonose poboljšanju procesa poučavanja, razvoju cjelokupne odgojno-obrazovne djelatnosti svoje ustanove i hrvatskoga odgojno-obrazovnog sustava u cjelini. Promovirani su u novim zvanjima pet godina, a zatim se, prema pravilniku, provodi reizbor.