Ovaj tjedan: 2076
Učenička zadruga „Obrtnik“ na manifestaciji "Jesen i Dani kruha"
Autor: Mladen Graovac, 12. 10. 2017.

U organizaciji Turističke zajednice grada Slatine, Grada  Slatine i Savjetodavne službe Slatina u Parku 136. brigade održana je manifestacija „Dani kruha 2017.“ Manifestaciju je službeno otvorila zamjenica predsjednika Gradskog vijeća Grada Slatine Martina Tepeš, dok je program vodila direktorica Turističke zajednice Vanja Lazić. Dane kruha  su svojim scenskim  nastupima uljepšali DV Suncokret, OŠ Davorin Trstenjak-Čađavica, OŠ Vladimir Nazor-Nova Bukovica  OŠ Eugen Kumičić, OŠ Josip Kozarac i Osnovna Glazbena škola- Slatina.

Posjetitelji su mogli kušati proizvode školskih zadruga osnovnih i srednjih škola te obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava iz Slatine i okolice, odnosno svoje proizvode su prezentirali Udruga pčelara „Lipa“ Slatina, OPG Mirkajlović, OPG Vorgić, OPG Šimanović, Obrt Benkom, OPG Medved, učeničke zadruge Zalathnuk iz OŠ E. Kumičića, Sekvoja iz OŠ J.Kozarca, Bukvica iz OŠ V. Nazor iz N. Bukovica, Čađavačke lipe iz OŠ D. Trstenjaka Čađavica, Slatina iz SŠ M. Marulića, Obrtnik iz Industrijsko-obrtničke škole te polaznici DV Zeko i DV Suncokret.

Nakon scenskih nastupa okupljeni su se uputili u crkvu sv. Josipa gdje je župnik Dragan Hrgić blagoslovio kruh i ostale proizvode koje se moglo naći na ovogodišnjim Danima kruha. (mt/foto: Marijo Kokorić, Marko Telišman)