Radionica o ispitnoj tjeskobi povodom Svjetskog dana mentalnog zdravlja
Autor: Mladen Graovac, 16. 10. 2017.

Povodom Svjetskog dana mentalnog zdravlja koji se svake godine obilježava 10. listopada, 13. listopada 2017. godine u Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina održana je radionica za učenike Kako prevladati ispitnu tjeskobu. Radionicu je vodio profesor Siniša Brlas, psiholog u Djelatnosti za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti sa zaštitom mentalnog zdravlja Zavoda za javno zdravstvo Sveti Rok Virovitičko-podravske županije.

Na radionici je učenicima škole predstavljen vodič Kako prevladati ispitnu tjeskobu čiji su autori psiholozi Siniša Brlas i Ivana Martinušić. Vodič je pomoć učenicima i studentima u ublažavanju tjeskobe koja se gotovo redovito pojavljuje prije i tijekom polaganja ispita.

U elektronskom je obliku vodič svima dostupan na mrežnoj stranici Zavoda za javno zdravstvo Sveti Rok Virovitičko-podravske županije (www.zzjzvpz.hr).

Helena Roštaš, prof. mentor