Humano srce IOŠ-a
Autor: Mladen Graovac, 7. 12. 2017.

U sklopu projekta „Volontiram, srce diram“ , 7. studenoga 2017.god.  u knjižnici naše škole održali smo osnivačku skupštinu Volonterskog kluba IOŠ Slatina.

Koordinatorica školskog Volonterskog kluba je knjižničarka Svjetlana Dupan, a članovi kluba su učenice Valerija Džepina, Brigita Tutenov, Ivana Jozić, Lea Dorčak, Maja Jozić, Mateja Tunić, Katarina Grgić i Esmeralda Milaković.

U prvoj aktivnost projekta „Volontiram, srce diram“ , u nizu radionica izrade, recikliranja i restauriranja predmeta sudjelovalo je više od stotinu učenika naše škole, a svi će izrađeni predmeti biti na prodaju na Humanitarnom buvljaku koji će se održati 8. prosinca 2017.god. od 9.00 – 12.00 sati u gradskom parku.

Sav prihod od prodaje bit će doniran Udruzi za osobe s intelektualnim teškoćama „Vretenac“  Slatina. Projekt „Volontiram, srce diram“ financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva, a uz našu školu, sudionici su i OŠ E. Kumičića, OŠ J. Kozarca, Društvo Naša djeca, udruge KRIK i KUK, a za cilj imamo razvijanje volonterskih aktivnosti kod mladih, društveni angažman i humanitarno djelovanje.

Fotografije vidi pod OPŠIRNIJE.

Tekst napisala:

Svjetlana Dupan, prof. i knjižničar mentor

SAM_5282.JPG (1.14 MB)
SAM_5287.JPG (1.00 MB)