Učenici naše škole sa svojim nastavnicama posjetili su izložbu „Božićne jaslice slatinskog kraja“ u Zavičajnom muzeju Slatina
Autor: Mladen Graovac, 18. 12. 2017.

Učenici Industrijsko obrtničke škole Slatina sa svojim nastavnicama posjetili su izložbu „Božićne jaslice slatinskog kraja“ u Zavičajnom muzeju Slatina. Na izložbi su izložene jaslice iz obiteljskih kuda, eksponati slatinskog muzeja, kao i jaslice iz župne crkve svetog Josipa u Slatini, sv. Marije Magdalene iz Sopja i Pohoda BDM iz Voćina. Ova izložba podsjeća na tradicijske hrvatske običaje, a među njima i na , danas zaboravljene, ophode djece koji su na Badnjak nosili „betlehem“ jaslice i pjevajući božićne pjesme obilazili kude i čestitali Božić i dobivali darove za svoj trud. Izložba je i podsjetnik na božićna zajedništva, obiteljska okupljanja, prijateljska čestitanja i opraštanja i njome se želi mir i sretan Božić svim posjetiteljima slatinskog muzeja , pa i učenicima naše škole.

Obilježavajući 13. prosinca – dan kad je 1991. godine združenom akcijom hrvatske vojske predvođene 136. slatinskom brigadom oslobođen slatinski kraj učenici naše škole posjetili su Spomen sobu Domovinskog rata u Zavičajnom muzeju Slatina. Ravnateljica slatinskog muzeja Dragica Šuvak upoznala je učenike sa ratnim događanjima na slatinskom području tijekom Domovinskog rata.