Europski kviz o novcu 2018
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 16. 3. 2018.

Danas 16.03.2018. održano je natjecanje Europski kviz o novcu 2018, koji se održavao online u vremenu od 13,00 do 14,00h.

Tim iz naše škole bili su učenici Julijana Jozić i Jasmina Jaković iz 1.kuhara te Danijel Kukić i Karlo Babić iz 1. CNC. Profesorica Ružica Milaščević je vodila pripreme za natjecanje i bila koordinator između predstavnika Hrvatske udruge banaka, a profesor Mark-Kristian Milaščević je odradio tehničku podršku, kako bi sve bilo u najboljem redu.

Kviz je namijenjen za djecu od 13 do 15 godina, a natjecanje se održavalo putem internetske veze i Youtube kanala na poznatoj Kahoot! platformi.

„Europski kviz o novcu“ (eng. European Money Quiz) kojeg Hrvatska udruga banaka (HUB) u suradnji sa Štedopisom, Institutom za financijsko obrazovanje te uz pozitivnu ocjenu Agencije za odgoj i obrazovanje organizira uoči Europskog tjedna novca, privukao je čak 287 prijava iz 146 osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj.

Tim naše škole osvojio je odlično 74. mjesto. Odgovorivši na 11/12 pitanja točno.

Čestitamo učenicima i profesorici mentorici na izvrsnom plasmanu.

Ciljevi su da učenici nauče dodatne pojmove financijske pismenosti ili potvrde svoje znanje, te također vježbaju timski rad – zajedničko donošenje i upis odluka, tj. zajedničko odgovaranje na pitanja.

EU_KVIZ.jpg (552.63 KB)