IOŠ Slatina aktivno uključena u UNICEF-ov program „Škole za Afriku“
Autor: Mladen Graovac, 25. 3. 2018.

Industrijsko-obrtnička škola Slatina u UNICEF-ovom programu „Škole za Afriku“ sudjeluje od školske 2015./2016.god. s ciljem pomaganja u školovanju djece u Africi ali i razvijanja i širenja tolerancije, senzibilnosti i humanih vrednota među učenicima škole. U različite aktivnosti u školskoj knjižnici vezane uz projekt uključeni su svi učenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina, a projekt vodi Svjetlana Dupan, prof. i knjižničar mentor. Česta korelacija na ovu temu je u nastavi povijesti i geografije gdje učenici u istraživanjima razvijaju i informacijsku pismenost. Kako bi bili u mogućnosti projekt podržati i financijski, tijekom cijele godine na radionicama u školskoj knjižnici za humanitarnu prodaju izrađuju se uskrsni i božićni ukrasi. Kuhari, pod mentorstvom profesorice Blaženke Kovač, angažirani su na izradi lepinja i palačinki, dok su prodavači zaduženi za prodaju.
Sav prihod od prodaje škola donira projektu „Škole za Afriku“.
Kroz navedene aktivnosti Škola razvija kreativnost, kompetencije i stručne vještine učenika zanimanja prodavač i kuhar u redovnom obrazovnom programu ali i učenika s teškoćama u razvoju kroz kreativne radionice izrade predmeta od recikliranih materijala.(

naslovna-34.jpg (102.70 KB)