Učenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina posjetili Gradsku knjižnicu povodom svečanog otvorenja novouređenog prostora
Autor: Ivan Kanski, 9. 11. 2018.

Naša škola i školska knjižnica i Gradska knjižnica i čitaonica izvrsno surađuju već godinama zahvaljujući partnerstvu ravnatelja obje ustanove, Ani Knežević i Mladenu Graovcu kao i knjižničarima gradske i školske knjižnice.

Učenici 3. razreda frizera i automehaničara, 1. razreda pomoćnih krojača, 2. razreda vodoinstalatera i elektroinstalatera prisustvovali su svečanom otvorenju novouređenog prostora gradske knjižnice i čitaonice Slatina sa svojom knjižničarkom Svjetlanom Dupan i nastavnicima Ivanom Lukač Vuković  i Tomislavom Pečekom.

Učenici su imali priliku upoznati spisateljicu Ivanu Adlešić Pervan, koja je ovom prigodom predstavila svoju knjigu „Stepenice do neba“, upravo namijenjenu srednjoškolcima i mladima. Učenici su autorici mogli postaviti pitanja vezana uz pisanje i umjetničko stvaranje kao i izmijeniti iskustva „zadirkivanja“ nastavnika, jer je glavni lik romana učenik Ivan kojemu su zadirkivanje nastavnika i školske brige glavne preokupacije i s kojim su se naši učenici mogli poistovjetiti.

Školu su svojom stručnošću predstavili i učenici 3. razreda konobara Andrej Tomić i Kristijan Rabić posluživanjem na domjenku nakon svečanog programa.

Više o ovom događaju možete pročitati na web stranici:

Tekst napisala: Svjetlana Dupan

Izvor: Svjetlana Dupan