Ukupno: 1601910
Advent u Zagrebu
Autor: Mladen Graovac, 17. 12. 2018.

Učenici 1. i 3. razreda zanimanja kuhar i CNC u sklopu nastavnih kurikuluma osnova turizma i sata razrednika obišli su 12.12.2018. događaj Advent u Zagrebu. Potaknuti izborom adventa u Zagrebu tri godine zaredom najadventom u Europi nastavnice Ankica Đurasek i Mirela Nenadović odlučile su provjeriti sadržaje adventa. Stigavši u Zagreb krenuli smo do Europskog trga, a zatim se uputili na Gornji grad uspinjačom, gdje nam se iznad glave točno u podne oglasio Grički top iz kule Lotrščak, a ispred nas se ukazala veličanstvena panorama grada. Prošetali smo adventom na gornjem gradu i fotografirali se sa A.G. Matošem. Nakon toga smo produžili do Trga sv. Marka, crkve sv. Marka i zgrade Hrvatskog sabora. Posjetili smo i Kamenita vrata i prisjetili se „zlatarevog zlata“. Prošetali smo prekrasnom Tkalčom i obišli mjesta koja su prikazivala stare obrte. Oduševljenje učenika bilo je vidljivo na svakom koraku, a neizostavno je bilo i zadovoljstvo nas nastavnika, jer smo osim posjeta „adventu“ pokazale učenicima i jedan manji dio naše metropole, dio koji se može staviti uz bok bilo kojoj srednjoeuropskoj metropoli, dio koji pokazuje stoljetnu tradiciju i kulturno bogatstvo jednog naroda. Nakon posjeta Arena centru, iz kojeg su se učenici vratili širokog osmjeha i prepunih vrećica slijedio je povratak na drugi dio adventa. Obišli smo klizalište na „Tomislavcu“ te adventske sadržaje  na Zrinjevcu, gdje smo se okrijepili slanim i slatkim delicijama, te toplim napitcima. Uz zaključak da smo na najbolji mogući način naučili što je atrakcija-događaj, sretni i zadovoljni vratili smo se kućama.

Ankica Đurasek, prof.

IMG_1.jpg (1.35 MB)