eTWINNING PROJEKT : Međunarodni dan matematike 2020.
Autor: Mladen Graovac, 17. 1. 2020.

Osim projekta „Obnovi, osvježi“ naša škola je također sudionik u projektu kojim se obilježava međunarodni dan matematike:

“ International day of mathematics 2020.“

U sklopu ovog eTwinnig projekta organizirat ćemo aktivnosti za učenike u našoj školi, gradskoj i školskoj knjižnici te gradskom  muzeju. Učenici će naučiti što su Platonova tijela i izrađivati njihove modele. Naučit će o radu sa 3D pisačem i printati matematičke simbole. Upoznat će se sa primjenom micro:bita u matematici te izrađivati kvizove uporabom različitih web alata. Naša škola se uključila u projekt s ciljem popularizacije matematike među učenicima uvođenjem novih nastavnih metoda i sredstava u nastavu matematike.

Aktivnosti predviđene projektom će provoditi nastavnice matematike Melita Crnković, prof. Ružica Milaščević, prof. i Kristina Mataija Sertić, mag. educ. mat. i inf. te nastavnik strojarske grupe predmeta Vedran Runje, stručni specijalist inženjer strojarstva.

Tekst: Kristina Mataija Sertić, mag. educ. mat. i inf.

Logo_eTwinning.jpeg (14.10 KB)
logo_mat_ios.png (18.06 KB)