Predavanje o spolno prenosivim bolestima
Autor: Mladen Graovac, 28. 1. 2020.

Dana, 28. siječnja 2020. doktorica školske medicine Dubravka Brkljačić, na vrlo jasan, zanimljiv i nadasve kvalitetan način održala je predavanje za učenike  prvih razreda (prvi kuhar/CNC/MPM, prvi prodavač) i učenike drugoga razreda ( drugi kuhar/CNC, drugi konobar/stolar, drugi prodavač)temu: Spolno prenosive bolesti . Na predavanju su učenici stekli nova znanja o vrstama spolno prenosivih bolesti, kako prevenirati da  ne dođe do zaraze, kako reagirati i komu se obratiti za liječenje ukoliko se učenici zaraze. Učenici su sa zanimanjem pratili predavanje koje je bilo interaktivno i u kom su mogli dobiti odgovore na pitanja koja ih zanimaju. Nažalost, neke spolno prenosive bolesti dovode do  neplodnosti pa čak i do gubitka života.  Učenici će sigurno nakon ovakvoga predavanja spoznati rizike i posljedice ranoga stupanja u seksualne odnose.

Pedagoginja: Ljubica Subotić – Pofuk, prof.

IMG_20200128_104518.jpg (195.35 KB)