U sklopu projekta Erasmus+ održana mobilnost u Portugalu u gradu Sesimbra
Autor: Mladen Graovac, 24. 2. 2020.

Na mobilnosti „Stimulating Creativity and Innovation in the Classroom/Inovative Teacher - Motivated Student: Collaborative Problem Solving“ sudjelovala je nastavnica Industrijsko-obrtničke škole Slatina, Jasna Varga.

Mobilnost je trajala 6 dana i na njoj je sudjelovalo 24 sudionika iz 10 zemalja- Poljske, Rumunjske, Bugarske, Litve, Latvije, Austrije, Njemačke, Grčke, Španjolske i Hrvatske. Tijekom održavanja tečaja profesori Vitor Costa, Ana Maria Nobrega i Sandra Fradao upoznali su nas sa inovativnim i kreativnim načinom učenja kroz niz digitalnih alata – Flipping books, Mentimeter, Tricider, Popplet, Padlet,  izrada QR coda, i Qiuzizz, TED ED. Posjetili smo osnovnu školu „Boa Agua“ i srednju školu „Manuel Martins“ u gradu Setubal, gdje smo se upoznali sa „Future Classroom Lab“ učionicom budućnosti. Zadnji dan mobilnosti smo grupnim radom morali  izraditi prezentaciju „Class innovative plan“  u kojoj smo morali prezentirati što smo naučili kroz digitalne alate . Tijekom tečaja posjetili smo stari grad Lisabon, stari grad Sintra, Setubal, muzej i vinariju Bacalhoa, Roca Cape(zapadna točka Europe), grad Cascais i jedan od najvećih i najljepših akvarija u Europi.

portugal_19.jpg (142.08 KB)
Portugal_1_a.jpg (164.66 KB)