Prvi modul Edukacije o razvoju školskih volonterskih klubova
Autor: Mladen Graovac, 3. 3. 2020.

U sklopu partnerstva u projektu Švicarsko-hrvatskog programa suradnje, čiji je nositelj Volonterski centar Zagreb, 24. i 25. veljače 2020. godine u prostoru Volonterskog centra Zagreb održan je prvi modul Edukacije o razvoju školskih volonterskih klubova. Na dvodnevnoj edukaciji sudjelovalo je dvadeset budućih koordinatora školskog volontiranja iz jedanaest osnovnih i srednjih škola, a jedan od sudionika je i naša škola ispred koje je na edukaciji sudjelovala knjižničarka Svjetlana Dupan, koordinatorica za provedbu projekta u našoj školi i voditeljica Volonterskog kluba IOŠ Slatina. Budući koordinatori volonterskih školskih klubova kroz brojne radionice i edukativna predavanja upoznati su sa Zakonom o volonterstvu, ulogom školskog koordinatora volontiranja, planiranjem volonterskog programa, opisom posla volontera, načinima pronalaženja, uključivanja i edukacije volontera te planiranjem volonterskog programa i izradom individualnih planova rada volonterskog kluba. Ova edukacija prva je od tri planirane, a drugi modul održat će se krajem ožujka 2020. godine.

Tekst napisala:Svjetlana Dupan, knjižničar mentor

edukacija1.jpg (127.53 KB)