« Travanj 2024 »

U Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina započeo Europski tjedan strukovnog obrazovanja
Autor: Mladen Graovac, 6. 12. 2016.

U Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina danas je započeo Europski tjedan strukovnog obrazovanja koji će trajati do 9. prosinca 2016. godine. Namjera ove akcije je poboljšale atraktivnosti i slike strukovnog obrazovanja i osposobljavanja.

Ravnatelj Industrijsko-obrtničke škole Slatina Mladen Graovac o ovoj inicijativi rekao nam je: – “Želimo pokazati svim zainteresiranima izvrsnost i kvalitetu te podići svijest o velikom broju mogućnosti koje imaju učenici u strukovnom obrazovanju. Zainteresirani sudionici Tjedna imat će priliku razmijeniti primjere izvrsnosti s područja strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, inovativne nastavne prakse, uspješne strukovne programe koji potiču naukovanja, primjere učenja na radnome mjestu, usavršavanja i prekvalifikacije te održivih partnerstava između poduzeća i obrazovnih ustanova. Pozivamo sve zainteresirane učenike osnovnih škola, roditelje, tvrtke, poslovne organizacije, pružatelje obrazovanja i osposobljavanja odraslih i druge da se uključe u naše aktivnosti.”

Mi smo danas posjetili učenike 2. razreda vodoinstalater / instalater grijanja i klimatizacije koji su pod vodstvom svojih mentora Ranka Čučkovića i Ernesta Balte obrađivali program „Od ostataka cijevi do ukrasnih predmeta“ cilj kojeg je poticanje i razvijanje kreativnosti kod učenika, stvaranje inovacija i novih ideja. Učenici će od ostataka cijevi stvarati nove proizvode primjenom stečenih znanja i sposobnosti. (mk / Foto: Marijo Kokorić)