« Ožujak 2024 »

Školsko natjecanje prodavača
Autor: Mladen Graovac, 5. 2. 2018.

Dana 2. veljače 2018. godine održano je školsko natjecanje u zanimanju prodavač. Pokazati vještine dobrog prodavača, danas su, u prodajnim prostorima gospodarskih subjekata u kojima realiziraju praktičnu nastavu, imali priliku pokazati slijedeći učenici: Natalija Uvalić, Matej Koleno, Benjamin Kroupa, Slaven Aust, Manuela Križetić . U simuliranom kupoprodajnom procesu, natjecatelji su morali pokazati kompetencije u cjelokupnom procesu prodaje, od pozdrava i pristupa kupcu, preko dobrog znanja o proizvodu kao temeljnom dijelu prodajne prezentacije pa sve do dopunskih vještina prodaje, naplaćivanja i pakiranja robe te ispraćaja kupca. Školsko povjerenstvo u sastavu: Štefica Ružak, članica, Ankica Đurasek, članica, Martina Miler Mikolašević, članica – kupac i Ksenija Som, predsjednica povjerenstva, odlučilo je da su najbolji uspjeh pokazali učenici Manuela Križetić i Slaven Aust koji će 28. veljače 2018. ujedno biti i predstavnici Industrijsko-obrtničke škole Slatina na Međužupanijskom natjecanju u zanimanju prodavač u Slavonskom Brodu. Natjecanja poput ovoga važan su događaj i za učenike i za profesore jer ne samo da vrednuju kompetencije učenika i rad njihovih profesora, već su i iznimna promocija obrazovnog sektora trgovine kako bi se sačuvala njegova prepoznatljivost i motivirale sljedeće generacije učenika u odabiru zanimanja prodavač. Zahvaljujemo Jukić d.o.o. Čađavica, prodavaonica Amadeus Slatina, BRIIT d.o.o. Orahovica, prodavaonica Slatina i NTL d.o.o. Soblinec, prodavaonica Slatina, na svekolikoj pomoći u realizaciji natjecanja.

Našim predstavnicima, Manueli, Slavenu i njihovoj mentorici Štefici Ružak, želimo puno uspjeha na Međužupanijskom natjecanju prodavača u Slavonskom Brodu!                                                                                                                                        Ksenija Som