Ovaj tjedan: 2002
« Travanj 2024 »

Radovi naših učenika u Zavičajnom muzeju Slatina na izložbi „Volontiram, srce diram“
Autor: Mladen Graovac, 20. 6. 2018.

Društvo „Naša djeca“ Slatina i partneri projekta „Volontiram, srce diram“  Industrijsko-obrtnička škola Slatina, OŠ Eugena Kumičića Slatina, OŠ Josipa Kozarca Slatina i Udruga mladih KRIK Slatina, jučer su u Zavičajnom muzeju Slatina upriličili otvorenje izložbe dječjih likovnih i literarnih radova na temu „Volontiram, srce diram“ koji su izabrani putem Natječaja u sklopu projekta „Volontiram, srce diram“ koji financijski podržava Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva.

U kategoriji radova za srednju školu, prvo mjesto osvojila je Esmeralda Milaković, učenica 1. razreda prodavača. Drugo mjesto osvojila je Ivana Jozić, učenica 1. razreda prodavača, a treće mjesto Katarina Jelenić, učenica 1. razreda kuhara. Na izložbi možete pogledati i ostale radove naših učenika: Josipa Jakovića, Daria Đorđevića, Jasmine Jaković, Julijane Jozić, Nikoline Đenić, Magdalene Krpan, Kristine Gusić i Valentine Čugura. Izložbu su predstavili kustos slatinskog Zavičajnog muzeja Srđan Đuričić i koordinatorica projekta „Volontiram, srce diram“ Julijana Pavlešić, a potom ju je službeno otvorio predsjednik Gradskog vijeća Grada Slatine Dario Vrbaslija. Izložba će u Zavičajnom muzeju Slatina biti otvorena do 18. kolovoza. Slijedi i Facebook glasanje koje će trajati od 21. lipnja do 18. srpnja ove godine, a 19. srpnja na Završnoj konferenciji projekta „Volontiram, srce diram“ dodijelit će se slatka nagrada autoru likovnog rada koji prikupi najviše lajkova na fotografiji u albumu koji će biti objavljen na Facebook stranici „Volontiram, srce diram“.