« Srpanj 2020 »

Carnet
10.07.2020. 15:00
Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje EMA-e u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e appeared first on CARNET .

10.07.2020. 12:19
Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars
Projekt e-Škole jedan je od pet finalista u kategoriji Vještine i obrazovanje za digitalnu Europu u kojoj je prijavljeno 38 projekata. Građani Europske unije mogu glasati za svoje favorite do ... The post Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars appeared first on CARNET .

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .

Bug Game
13.07.2020. 00:18
Ubisoft Forward prezentacija otkrila novi Far Cry i potvrdila glasine koje su kružile ovog tjedna
Ubisoftova zamjena za E3 prezentaciju bila je kraća i manje bombastična nego inače, a donijela nam je detalje za nove igre u svim njihovim poznatim serijalima

12.07.2020. 07:00
Najskuplja videoigra na svijetu je Super Mario Bros. iz 1987.
Vrlo raritetni primjerak igre Super Mario Bros. za konzolu NES prodan je ovoga tjedna na dražbi aukcijske kuće Heritage Auctions za čak 114.000 dolara

12.07.2020. 03:14
Na događaju punom krvavih scena najavljen Serious Sam 4: Planet Badass
Poznati izdavač održao je još jednu krvavu i osebujnu prezentaciju na kojoj su nam pokazali što ćemo uskoro moći igrati

Gdje je ljubav, tu smo mi… Valentinovo u IOŠ-u
Autor: Mladen Graovac, 16. 2. 2020.

Samo se zaljubiti treba

U život, oblake i vjetar,

U kišu, jesen, u ljeta,

U mijene, nestalnost, u ljude,

U drugačije, u isto i snažno,

Od srca uvijek - pa što bude. (Lea Brezar)

Prigodnim programom i nizom zanimljivih aktivnosti, obilježili smo Dan ljubavi i prijateljstva u našoj Školi. Nakon pozdravnih riječi naše voditeljice programa, Ivane Tunić, učenice 3. razreda zanimanja kuhar, te ravnatelja  naše Škole Mladena Graovca, uslijedili su prigodni recitali o ljubavi kao vječnoj i nepresušnoj riznici inspiracije. Stihovima su nas raznježile i natjerale na promišljanje, učenice 1. i 2. razreda zanimanja frizer i krojač: Patricija Matija, Sara Tir,  Anamarija Horvat, Barbara Hodak, Patricija Križetić, Ines Jutrašnjik, Maja-Mary Šterl te učenik 1. konobara Ante Nikolić i učenik 1. automehaničara, Dominik Sić. Uz stihove Petra Graše te nezaboravnu Lambadu, pobjedu u plesu s balonom odnijele su učenice 2. krojača Maja-Mary Šterl i Anita Vuk. U djetinjstvo nas je vratila igra Glazbena stolica, gdje je najviše spretnosti i gracioznosti pokazala učenica 3. krojača,  Antonija Tunić. U Glazbenom kvizu, u kojemu su učenici morali pokazati svoje znanje o poznavanju glazbe koju slušaju ili koju su slušali njihovi roditelji, najviše uspjeha su imali učenik 2. automehaničara, Luka Jurišić i njegova partnerica, a naša draga asistenitica, Dragana Dunković.  Malo smo se i zasladili i to izradom ljubavnih kolačića, gdje su učenici morali sudjelovati u parovima, a ocjenjivala se je brzina izvedbe, orginalnost i prezentacijske vještine. Naše profesorice Jasna Varga, Kornelija Zubčević i Martina Miler Mikolašević donijele su potom  slatku presudu o najboljima. Najbolje buduće “slastičarke” bile su učenice 2. frizera, Sanja Hajster i Magdalena Živko.Na samom smo kraju sve začinili karaokama gdje su učenici mogli otpjevati neku od svojih najdražih pjesmama.Hvala svima koji su nesebično doprinijeli organizaciji ove priredbe. A mi  i dalje nastavljamo širiti ljubav!

Fotografije vidi pod OPŠIRNIJE