U sklopu projekta Erasmus+ održana mobilnost u španjolskom gradu Seville
Autor: Mladen Graovac, 10. 3. 2020.

Na mobilnosti „Parents and Teachers – Building Bridges“ sudjelovao je nastavnik Industrijsko-obrtničke škole Slatina, Tomislav Peček.

Mobilnost je trajala 5 dana i na njoj je sudjelovalo 15 sudionika iz 2 zemlje -  Rumunjske i Hrvatske. Tijekom održavanja tečaja psihologinja Karolina Kochanowska nam je kroz metodu nenasilne komunikacije Marshalla Rosenberga predstavila temelj za kvalitetne međuljudske odnose, te svojevrsnu bazu dobre komunikacije i suradnje s roditeljima što je i bila tema našeg seminara.Metoda nenasilne komunikacije bazirana je na empatiji, a polazi od toga da svi imamo određene potrebe, te je bitno znati ih prepoznati kako bi ih možebitno mogli ispuniti na način da sebi ne škodimo (drugim riječima   -  naći se na pola puta). Tijekom radionica radili smo na primjerima iz prakse, nastojeći riješiti određeni problem koristeći metodu nenasilne komunikacije. Uz to upoznali su nas s inovativnim i kreativnim načinima komunikacije s roditeljima kroz digitalne alate Doodle, Canva, Surveymonkey.

Tijekom tečaja posjetili smo katedralu u Sevilli tzv. Giraldu, najveću gotičku katedralu u svijetu i treću po veličini uopće, koja je između ostalog poznata po tome što se u njoj nalazi grob Kristofora Kolumba. Zatim smo posjetili kraljevsku renesansnu palaču Alcazar koja je poznata po tome što je služila kao jedna od kulisa za "Igru prijestolja". Posjetili smo i špaljolski trg, zatim Las Setas ili drvena gljivolika konstrukcija u centru koja je vidikovac i šetnica, arenu za borbe s bikovima, te akvarij.

Sev._-_2._dan_2.jpg (1.52 MB)
Sev._-_2._dan_8.jpg (1.49 MB)